6 Dobre nawyki :)

Dobre nawyki to podstawa. Co zrobić żeby dzieciom się chciało???
Żeby miały ochotę myć zęby po każdym posiłku albo przynajmniej dwa razy dziennie, jak zachęcić do mycia rąk, do kąpieli?
Bo wbrew pozorom nie każde dziecko to lubi, nie każde chce, nie każde pamięta.


Ale mam na to wszystko trzy proste rady:
1. Przykład własny. Wiadomo, że dzieci uczą się poprzez naśladownictwo więc starajmy się dawać dobry przykład.
2. Pozwólmy dzieciom być samodzielnymi. Moje dzieci zaczęły chętniej myć zęby kiedy pozwoliłam im na tą samodzielność. Same nakładają pastę na szczoteczkę, samodzielnie szczotkują, płuczą i odkładają wszystko na miejsce. Podobnie z myciem rąk. Co prawda gdy byli mniejsi po każdym samodzielnym myciu bluzki były do zmiany bo zalane ale za każdym razem było coraz lepiej. Teraz nawet pamiętają o podwijaniu rękawów:)
3. Łatwa dostępność do przyborów ułatwiająca samodzielność. Ręczniczki dla dzieci na odpowiedniej dla nich wysokości, podnóżek żeby z łatwością dosięgnąć do kranu, mydło w płynie i w dozowniku, który łatwo obsługiwać. 

No i dodatkowo jak wszystkie te rzeczy są stworzone specjalnie dla dzieci to od razu bardziej się im chce:) Kolorowe szczoteczki do zębów. Jest bardzo duży wybór wzorów i kolorów więc jest w czym wybierać. Ręczniczki z jakąś fajną aplikacją albo jak w naszym przypadku w formie ubranka dla króliczka. 

I to chyba tyle. Proste - prawda???
Wyciskacz do pasty w kształcie ust - np TUTAJ
Soniczne szczoteczki do zębów - Biedronka
Ręczniki - Michalinowe Pole

Ps. Smoczysko zrobiło furorę w przedszkolu. Instrukcja post wcześniej.

Pozdrawiam

Hally
6 komentarzy:

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz.
Osoby komentujące anonimowo proszę o podpisanie się...:)