7 Klockownia :)

Tydzień temu mieliśmy przyjemność wybrać się w końcu do Klockownii.
Otworzyli ją już w naszej okolicy jakiś czas temu ale zawsze było coś ważniejszego.


Co to jest "Klockownia"???
Najlepiej oddaje to opis zamieszczony na ich stronie <<TUTAJ>>

"Klockownia łączy w sobie zalety placu zabaw i centrum edukacji szczególnie w zakresie  rozwijania kompetencji społecznych i współdziałania, twórczego myślenia przestrzennego, logiki, wyobraźni, koncentracji oraz małej i dużej motoryki. W zabawie klockami dziecko doświadcza swoich pierwszych własnych sukcesów i osiągnięć, eksperymentuje, popełnia błędy przy tym nieświadomie i nieustannie się ucząc. Taka zabawa to łatwy i bezpieczny sposób, aby pomóc dzieciom budować podstawy szczęśliwego i zdrowego trybu życia.
Klockowni dajemy dzieciom do dyspozycji klocki unikalnych kształtów, różnej wielkości, wielorakiej struktury. Zostały one dobrane w taki sposób aby bawić się nimi przez dłuższy czas bez znudzenia, właściwie nigdy nie budując tej samej budowli dwa razy. Dzieci uwielbiają przewracać świat do góry nogami i tworzyć własne reguły i niepowtarzalne ścieżki. Klockownia została stworzona aby dać dzieciom to, czego pragną – przestrzeń do rozwijania wyobraźni i kształtowania siebie i świata wokół nich.
Klockownia stwarza również jedną z niewielu szans do wspólnej zabawy dla dzieci w różnym wieku. Dzieci mogą bawić się w tej samej strefie nawet obok siebie, każde tworząc konstrukcje na swoim poziomie rozwoju. Taki rodzaj zabawy najczęściej jest doświadczeniem rodzeństwa ale w Klockowni może stać się udziałem szerszej grupy albo całej rodziny wciągając w zabawę rodziców, dziadków i opiekunów. "

Od siebie mogę dodać jeszcze tyle, że jest to świetne miejsce do spędzenia mile czasu całą rodziną lub jeśli mamy ochotę na zakupy na luzie, bez ciągłego zwracania uwagi na dzieci, to Klockownia jest miejscem w którym możemy dzieci zostawić pod opieką pracowników, którzy świetnie zorganizują im czas :)
Cała strefa zabawy podzielona jest wg rodzajów klocków...są ogromne klocki z których możemy budować "prawdziwe" domy, przeszkody, tory dla piłeczek ale też różnego rodzaju małe klocki kontrukcyjne (Lego, magnetyczne i inne których nazw nie znam). Jest też strefa dla małych dzieci z zabawkami dostosowanymi do ich wieku oraz miejsce w którym można napić się kawy i coś przekąsić:)

Poniżej moja fotorelacja, która mam nadzieję, że zachęci Was do wizyty w tym fajnym miejscu.
Jeśli macie okazję skorzystać to się nie zastanawiajcie...naprawdę warto :)Czujecie się zachęceni do odwiedzin??

Ps. sprawdziłam lokalizację...i wychodzi na to, że Klockownia znajduję się tylko w Piotrkowie i Warszawie....zdecydowanie powinno takich miejsc być więcej na mapie Polski :)

Pozdrawiam

Hally

7 komentarzy:

 1. U nas w mieście też powstało coś w ten deseń ale chyba jednak nie tak fajne :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet jeśli nie aż tak fajne to i tak warto zajrzeć zeby sprawdzić czy dzieciom się spodoba :)

   Usuń
 2. Zdecydowanie więcej! I dla dorosłych! :) :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mój M to się chyba nawet lepiej bawił niż dzieci :)

   Usuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz.
Osoby komentujące anonimowo proszę o podpisanie się...:)