7 Inspirujące drewno :)

Drewno...co ja na to poradzę, że mam słabość do tego materiału i do przedmiotów z niego wykonanych....uwielbiam tą fakturę, widoczne słoje drewna a już kompletnie przepadam jeśli chodzi o drewniane zabawki dla dzieci.
To taka słabość z którą nie zamierzam walczyć...na szczęście moje dzieci chętnie bawią się takimi zabawkami....ufff....


Osoby, które mają mi za złe posty sponsorowane mogą dalej nie czytać bo dzisiaj wpis o klockach, które dostaliśmy ale zgodziłam się na współpracę tylko dlatego, że zawierzam tej marce w pełni i wiem, że nie trafię na bubla :)

Klocki drewniane, bo o nich dzisiaj będzie, to z pozoru zwyczajna zabawka, którą pewnie wielu z nas pamięta z dzieciństwa i jak zapewne wiecie zestawienie prostych klocków z dziecięcą wyobraźnią daje nam mnóstwo fantastycznej zabawy.
Nie od dziś wiadomo, że im mniej tym lepiej:)


Jak się najczęściej bawimy? Spontanicznie:)
Nie narzucam dzieciom w co i czym mają się bawić:)
Czasem widząc znudzonego Franka mówię do niego, żeby wziął klocki i się pobawił...zazwyczaj to wystarczy :)
Najczęściej wybiera LEGO i klocki drewniane...te w tubie, gładkie, naturalne...te kolorowe i dźwięczne, które są z nami od dawna są na drugim miejscu...podobno nie są "pusyste" i "bzęcą" ;P
Dzieci głównie budują....tworzą mosty, wieże, domy, garaże, zaczarowane schody, studnie i wiele innych rzeczy które akurat są potrzebne w zabawie:)

Tworzą formy przestrzenne i płaskie :)Grają nimi w kręgle zastępując piłkę walcem:)Mimowolnie uczą się matematyki porównując wielkości i sprawdzając ile mniejszych klocków składa się na jeden większy:)

Układamy a właściwie ja im układam literki i nazywam je...Franek już wie jak wygląda F jak "Nanek" :PPoza tym, klocki są doskonałymi rekwizytami w zabawach tematycznych.
Walec jest często butelką z mlekiem dla bobaska, innym razem strzykawką, jeszcze innym różdżką a czasem zamienia się w mamę lub tatę a malutki sześcian jest dzidziusiem.


Klocki naturalne PILCH zapakowane są w estetyczną tubę i mają dołączoną książeczkę z 50!pomysłami na zabawę i naukę z dziećmi w różnym wieku i z różnych dziedzin oraz propozycje ćwiczeń z tubą...Pierwszy raz się spotykam z czymś takim i uważam, że jest to świetny pomysł...:)
Opakowanie nie jest tylko opakowaniem ale też przyrządem do gimnastyki.
Chodakowska ma konkurencje :)


Drewniane zabawki, a szczególnie bardzo uniwersalne i ponadczasowe klocki, są świetnym upominkiem np z okazji zbliżających się świąt:)
Marka Pilch ma dla Was prezent w postaci 10% zniżki na wszystkie produkty.
Wystarczy do 6 grudnia zrobić zakupy i w koszyku wpisać kod rabatowy  " C91FF9"

Jest w czym wybierać

Pozdrawiam

Hally7 komentarzy:

 1. Uwielbiam drewniane zabawki i ta miłością próbuje zarazić moje dzieciaki :) jak na razie mi się to udaje :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli od początku są otaczane drewnianymi zabawkami i je lubią to na pewno tak już zostanie:)

   Usuń
 2. Najprostsze zabawki dają tak naprawdę najwięcej możliwości do rozwijania kreatywności, bo dzieci myślą za nie, a nie odwrotnie.
  Ja tam lubię takie wpisy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. nie mam nic przeciwko postom sponsorowanym. tym bardziej, że te klocki bardzo wpisują się w twoją estetykę i wybory. dziękuję za rekomendację.
  też uwielbiamy drewniane zabawki. są ponadczasowe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak uważam, że takie zabawki są ponadczasowe:)

   Usuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz.
Osoby komentujące anonimowo proszę o podpisanie się...:)