16 Wnętrza inspirowane wielką sztuką.

Nowe mieszkanie, nowe wyzwanie...jak je urzadzić???
Oto jest pytanie.
Pokój dziecięcy mamy gotowy, baza w pokoju dziennym jest, ale co z resztą?
Co z kątem jadalnianym w pokoju dziennym? Co z małą sypialnią? Co z kuchnią? Przedpokojem??
Masa inspiracji, masa pomysłów a gdyby tak zainspirować się wielką sztuką?to jest myśl.
Dawno nie było postów z inspiracjami. Dzisiaj nadrabiam artykułem.

Kiedyś to właśnie malarze, a nie projektanci mody, dyktowali  obowiązujące trendy. Odpowiedni dobór barw, specyficzne pociągnięcia pędzla i nieszablonowe wizje świata – wszystko to stanowi o nieprzemijalnym pięknie największych dzieł malarskich. Warto się nimi zainspirować przy aranżowaniu naszych wnętrz!

William Turner to jeden z prekursorów impresjonizmu. Żył w epoce romantyzmu, a więc jego estetyka zdominowana była przez emocje i uczucia. Ich wyraz dawał, malując jakby żywe, wiecznie smagane wiatrem i wodą, krajobrazy. Stworzył ponad trzydzieści tysięcy prac, na których dominowały wszystkie odcienie żółci, brązy i beże. Wnętrze inspirowane dziełami Turnera to ciepłe, stłumione brązami pomieszczenie. Angielski malarz jak nikt inny potrafił uchwycić grę świateł, toteż w myśl jego działań, powinniśmy zadbać o to, by przestrzeń oświetlona była naturalnym światłem.




Vincent van Gogh jest chyba najbardziej znanym na świecie postimpresjonistą. Sławę osiągnął nie tylko dzięki swojemu bezdyskusyjnemu talentowi, ale i przez osobliwe zachowania. Powszechnie jednak wiadomo, że „artysta może więcej”, dlatego powinniśmy skupić się na jego dziełach. A są one wybitne. Van Gogh korzystał z palety intensywnych barw, które nanosił na płótno, stosując niezwykłą technikę malarską. We wnętrzu nawiązującym do stylu tego malarza nie można zapomnieć właśnie o mocnych, żywych kolorach. Wskazane są wszelkie odcienie żółci, siena, ciemny i jasny błękit. Całość aranżacji zbudowana na podstawie palety kolorystycznej jednego z dzieł van Gogha będzie jednocześnie subtelna i wyrazista. 




Nazwisko Pablo Picasso jest synonimem wielkiej sztuki. Picasso kojarzą nawet ci, którzy z kulturą wyższą ostatni raz mieli do czynienia w szkole podstawowej. Jego kubistyczna wizja świata dla wielu jest awangardowa, a momentami nawet niezrozumiała. Trudno we wnętrzu „odbić” wzorce estetyki tego wielkiego malarza, dlatego najlepiej będzie, gdy jedno z jego dzieł zawiśnie na ścianie naszego wnętrza w postaci obrazu  (reprodukcji, rzecz jasna) albo tapety.



Mark Rothko, w odróżnieniu od swoich kolegów po fachu, nie działał poprzez formę i technikę malarską, tylko przez kolor. To właśnie on był najważniejszym elementem dzieł tworzonych w nurcie color field painting. Kolor miał komunikować, krzyczeć, uspokajać i przede wszystkim intrygować. Styl Marka Rothko idealnie wpisuje się w każdego rodzaju wnętrze. Główną rolę w pomieszczeniu grać mają barwy. Może to być pojedynczy kolor albo ich zestawienie. W takim wnętrzu nie potrzebujemy żadnych dodatków, wzorów i innych urozmaiceń, tak, jak w swoich dziełach nie potrzebował ich Rothko.



Geniusz i ekscentryk. Salvador Dali jako człowiek i artysta wymykał się wszelkim schematom. Jego surrealistyczne wizje wzniosły sztukę na wyższy, bardziej intrygujący poziom. Niestandardowe kształty i szokujące połączenia – oto wizytówka hiszpańskiego twórcy. Sztuka Daliego jest nieśmiertelna i od lat inspiruje malarzy, filmowców i designerów. My również możemy się nią zainspirować, wprowadzając do naszych wnętrz odrobinę surrealistycznego szaleństwa, np. w postaci pozakrzywianych dodatków, mebli albo fantazyjnych wazonów i figurek. 




Andy Warhol – król pop-artu. Człowiek, który spopularyzował sztukę, która przed jego działaniami uchodziła za elitarną i niedostępną. Warhol pokazał, że można się nią bawić, można ją kochać i przy okazji na niej zarabiać. Portret Marilyn Monroe, Elisabeth Taylor, czy Puszka zupy pomidorowej firmy Campbell, to najczęściej wykorzystywane w nowoczesnych wnętrzach „warholowskie” motywy.



Źródło: redro.pl/blog

Ja zdecydowanie skłaniam się ku wnętrzom inspirowanych malarstwem Vincenta van Gogha, jednak kuszące są też kolory w pracach  Pablo Picasso. Energetyczne..idealne na lato. Chętnie bym je widziała w naszej sypialni :)
A która inspiracja jest Wam najbliższa????

Pozdrawiam

Hally

Post powstał w ramach współpracy z myloview.pl

16 komentarzy:

  1. W mojej duszy gra Turner. Ciepłe barwy lubię bardzo, o dziwo uwielbiam też skandynawską surowiznę, może dlatego, że to też drewno... choć białe :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. O tak..skandynawska surowizna plus elementy inspirowane sztuką...delikatnie i z pazurem;)

      Usuń
  2. Ja też stawiam na van Gogha, zdecydowanie.

    OdpowiedzUsuń
  3. Dla mnie tez zdecydowanie nr 1. Marzy mi sie dom pelen slonca, z drewnianymi meblami i podlogami, w jasnych, naturalnych kolorach. Zas ta jadalnie z wielkim stolem przenioslabym do siebie juz teraz.
    Pozdrawiam magda

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dla mnie drewniane elementynsa przepięlnym dopelnieni bieli i kolorów chociaż ta pierwszaninspiracja faktycznie jest mega przytulna;)

      Usuń
  4. jedynka i dwójka, chyba najbardziej mnie za serce chwyciła!!!

    OdpowiedzUsuń
  5. Chyba powinnam się podszkolić, bo moje wnętrza już się budują :)

    OdpowiedzUsuń
  6. Kazdy z tych malarzy cos Pieknego Swojego chcial przekazac i mysle ,ze to im sie udalo. Z kazdych prac moglabym sie czegos nauczyc :) Ja uwielbiam kolory ,choc w stolowym u siebie mam delikatne nie przytlaczajace. Tak aby mozna bylo usiasc ,czuc sie swobodnie ,wypoczac :) Wlasnie tworze nowe obrazy do stolowego :) Trzyymaj kciuki ,aby sie udalo hihi :) Buuziaki :)

    OdpowiedzUsuń
  7. Super pomysł na dekorację :) Dobrze się sprawdzą ciekawe wzory tapet ściennych https://4wall.pl

    OdpowiedzUsuń
  8. resource dolabuy.ru view publisher site take a look at the site here visit this site right here Get the facts

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz.
Osoby komentujące anonimowo proszę o podpisanie się...:)